| Naujienos | Donato Briko paskaita: krizės gyvenime ir lūžusios strėles.

Naujienos

Donato Briko paskaita: krizės gyvenime ir lūžusios strėles.

Balandžio 15 dieną vyko Donato Briko paskaita kurią organizavo „Apskritasis stalas“ apie krizę. Žinoma, kalbėta ne apie finansinę 2008 metų krizę o apie krizę apskritai, kas tai yra, kaip žmogus tai supranta ir kodėl to reikia. Kaip žinia, žodis krizė dažniausiai pasaulyje yra asocijuojama su finansais, ligomis ir karais. Bet tą dieną buvo akcentuojama kas […]

Balandžio 15 dieną vyko Donato Briko paskaita kurią organizavo „Apskritasis stalas“ apie krizę. Žinoma, kalbėta ne apie finansinę 2008 metų krizę o apie krizę apskritai, kas tai yra, kaip žmogus tai supranta ir kodėl to reikia.

Kaip žinia, žodis krizė dažniausiai pasaulyje yra asocijuojama su finansais, ligomis ir karais. Bet tą dieną buvo akcentuojama kas yra krizė kaip žmogaus patirtis. Atleidimas iš darbo, išsikyrimas su mylimuoju ar mylimąja, ar sužlugdyti tikslai – dažniausiai tai yra, ką žmogus įvardiną kaip krizę jo gyvenime. Netektis, nusivylimas, lūkesčių nepateisinimas dažnai pasitaikantis reiškinys žmogaus gyvenime. Taip, tai yra tam tikra krizė, bet buvo puikiai pasakyta, kad žmogus neturi gyventi vien šioms patirtimis. Įsitikinimai yra stiprus reiškinys žmoguje, bet reikia priminti žmogui, kad tai nėra gyvenimo pabaiga. Pabaiga bus tada kai tavęs nebebus. Visgi, nuo įsitikinimų ir išmokimų priklauso, kaip tu suvoksi tam tikrus reiškinius savo gyvenime, ne visada gyvenimo kelias bus klotas rožėmis, bet tai nereiškia, kad nutikus krizei gyvenimas sustoja ar tampa beprasmiškas.  Žmogus kuria prasmes ir konstruoja savo gyvenimą.

Svarbus momentas buvo ir žmogaus atkaklumas, kiek ir kaip stipriai žmogus geba susikaupti ties tam tikru objektu, siekiu.  Šiuo atvėju Donatas išnaudojo strėles, kurios buvo sulaužytos ne rankomis, o pačiu kūnu. Tikslas buvo parodyti, kad veiklos momentu  jausdamas nepatogumą reikia koncetruotis ne į trikdžius , bet į siekį.  Kadangi, tai buvo įtamptas momentas tai  galime parodyti jums lūžusias strėles, o kaip tai atrodo apskritai, galite rasti čia https://c1.staticflickr.com/9/8088/8521831477_3d8aa7a1b8_b.jpg . “Apskritojo stalo” pirmininkas taip pat išbandė save strėlės laužime. O Valdybos narė, Fausta Roznytė savo įspūdžius išdėstė taip: „ D. Briko paskaitoje teko dalyvauti antrą kartą ir tik įsitikinau, kad šis mokymų vadovas yra nuoširdus ir atviras, nes jo pateikiami gyvenimiški pavyzdžiai bei nesuvaidintos emocijos ne tik įkvepia, bet ir leidžia susimąstyti. Paskaitos tema taip pat atitiko jaunimo poreikius – problemų ar krizinių situacijų kyla kiekvienam, tačiau ne visi moka jas įveikti ar būti atsparūs. Naujos žinios ir platesnis požiūris leidžia toliau tobulėti ir kurti. Juk šiandien tai ir yra vienas svarbiausių jauno žmogaus, kuris siekia sėkmės, bruožas.”

recommended

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!