| Naujienos | Šiaulių jaunimas dalyvavo LiJOT žiemos forume

Naujienos

Šiaulių jaunimas dalyvavo LiJOT žiemos forume

Šių metų kovo 5 – 6 dienomis vyko Lietuvos Jaunimo Organizacijų Tarybos organizuojamas Žiemos forumas. Šiaulių „Apskritojo stalo“ valdybos nariai: Benas Tinteris ir Fausta Roznytė atstovavo Šiaulių miesto jaunimą: aktyviai dalyvavo darbo grupėse, dalijosi bendra asociacijos pozicija Lietuvos jaunumui svarbiais klausimais. Be to, tobulino įgūdžius, kurie yra labai svarbus tolimesnės miesto jaunimo nuomonės formavimui ir […]

Šių metų kovo 5 – 6 dienomis vyko Lietuvos Jaunimo Organizacijų Tarybos organizuojamas Žiemos forumas. Šiaulių „Apskritojo stalo“ valdybos nariai: Benas Tinteris ir Fausta Roznytė atstovavo Šiaulių miesto jaunimą: aktyviai dalyvavo darbo grupėse, dalijosi bendra asociacijos pozicija Lietuvos jaunumui svarbiais klausimais. Be to, tobulino įgūdžius, kurie yra labai svarbus tolimesnės miesto jaunimo nuomonės formavimui ir atstovavimui.

LiJOT ziemos forumas 02

Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos atstovai Fausta Roznytė ir Benas Tinteris dalyvavo LiJOT žiemos forume

LiJOT ziemos forumas 01„Pradedu galvoti, kad laikas bėga beprotiškai greitai, atrodo, vos prieš mėnesį pirmą kartą dalyvavau LiJOT renginyje, o kad praėjo jau keli metai nė nepastebėjau. Šis Žiemos forumas išsiskyrė netradiciniu ir, drįsiu teigti, produktyvesniu formatu – neliko mokymų, konsultacijų, kompetencijas įgijome dirbdami, diskutuodami grupėse. Pasirinkau labai artimą temą – „Balsavimo teisė nuo šešiolikos metų“, juolab, kad ŠJOA „AS“ iniciavo rezoliuciją, siekdama sumažinti kandidatų į savivaldos tarybą amžių. Džiaugiuosi, kad diskutuojant grupėse pavyko rasti susikirtimo taškus, organizacijų atstovai vienareikšmiškai neteigė, ar palaiko, ar nepritaria šiam teiginiui, bet iki Asamblėjos pradėjo rengti konkrečius teiginius. Manau, tai yra labai svarbu siekiant Asamblėjos metu priimti sprendimus, jau žinoti dabartinę situaciją ir turėti pakankamai laiko jai išanalizuoti. Dar vienas labai svarbus renginio akcentas buvo jaunimo organizacijų pasiūlymų būsimai naujos LR Vyriausybės programai parengimas. Jų ruošimas buvo suskirstytas į jaunimo sveikatos, savanorystės, pilietiškumo, neformaliu būdu įgytų kompetencijų pripažinimo ir kitas problemas. Vėlgi, galiu pasidžiaugti ir ryžtingai tikėti, kad bus atsižvelgta į jaunimo nuomonę, taip pat, bus nagrinėjamas jaunimo politikos pagrindų įstatymas ir vykdoma veikla, siekiant jį įgyvendinti.“ – nuomone dalijosi Fausta Roznytė.

„LiJOT Žiemos forumas buvo nuostabi patirtis. Daug naujų veidų, įdomios, aktualios, atviros diskusijos. Likau nustebintas, jog šiame renginyje viskas vyko taip kaip planuota, buvo laikomasi grafiko. Tik atvykus išklausėme kelių pranešimų, kurie buvo labai geras aktyvios dienos startas. Buvome paskirstyti į darbo grupes, pagal mūsų pačių pasirinktas temas ir jose dirbome iki pat vėlumos. Veiklos tikrai netrūko. Vakarą praleidome su Lietuvos jaunimo organizacijų atstovais. Antra diena prasidėjo tiesiog griausmu – susitikome su didžiausių partijų Lietuvoje atstovais. Nepaisant to, jog po šios panelinės diskusijos liko dvejopų įspūdžių, šiuo susitikimu apsidžiaugiau. Kupini naujų idėjų puolėme baigti dar neužbaigtų darbų. Dar dabar mąstau apie forume išsakytas mintis, mūsų iškeltas idėjas. Forumas paliko begalę neišdildomų įspūdžių, džiaugiuosi, jog buvau jo dalis.“ – Kalbėjo Benas Tinteris.

Apibendrinant tai, kas buvo pasakyta, Lietuvos Jaunimo Organizacijų tarybos Žiemos forume buvo iškelti aktualūs ir svarbūs jaunimui klausimai, prieiti jų sprendimo būdai ir konkretūs veiksmai. Dalyviai džiaugiasi įgyta patirtimi ir laukia, kada galės atstovauti nuomonę Pavasario Asamblėjos metu.

recommended

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!