| Naujienos | Šiauliečiai susipažino su Pärnu miesto jaunimo politika

Naujienos

Šiauliečiai susipažino su Pärnu miesto jaunimo politika

Šių metų balandžio 23 dieną, Šiaulių Apskritojo stalo valdybos narys Paulius Melinis ir Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos narys Mantas Viliušis kartu su savivaldybės delegacija vyko į Estijos miestą Pärnu. Vizito tikslas buvo susipažinti su šio miesto jaunimo politika, aplankyti ten gyvuojančius jaunimo centrus ir padiskutuoti abiems miestams opiomis jaunimo problemomis. Kartu su Pauliumi ir […]

Šių metų balandžio 23 dieną, Šiaulių Apskritojo stalo valdybos narys Paulius Melinis ir Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos narys Mantas Viliušis kartu su savivaldybės delegacija vyko į Estijos miestą Pärnu. Vizito tikslas buvo susipažinti su šio miesto jaunimo politika, aplankyti ten gyvuojančius jaunimo centrus ir padiskutuoti abiems miestams opiomis jaunimo problemomis.

Kartu su Pauliumi ir Mantu vyko Šiaulių miesto mero patarėja Regina Kvedarienė, miesto tarybos narys ir jaunimo tarybos pirmininkas Ramūnas Snarskis, jaunimo koordiantorė Dalia Vietienė, kūno kultūros ir sporto skyriaus specialistas Mindaugas Bezaras ir Šiaulių jaunimo centro koordinatorė Laura Norbutienė.parnu AJC

Delegacijai atvykus į miestą, buvo aprodytas 2013 metų pabaigoje atidarytas Gamtos mokslų centras, kainavęs 4.1 milijono eurų (3.6 milijono eurų buvo įsisavinta iš EU fondų). Šiame centre jaunimas gali susipažinti su gyvąja gamta, kartu su įstaigos darbuotojais prižiūrėti įvairius augintinius gyvenančius nerveliuose (nuo drugelių iki vėžlių). Neskaitant visų gyvosios gamtos ekspozicijų ir klasių, Gamtos mokslų centre galima susipažinti su astronomijos istorija ir tyrinėti dangaus objektus simuliacinėje ervėje.  Šiauliečiams šis centras paliko didelį įspūdį, nes visa įranga buvo šiuolaikiška, o ekspozicijų gausa tiesiog stebino.

Sekantis kelionės taškas buvo Pärnu atviras jaunimo centras. Kas itin nustebino Apskritojo stalo valdybos narį Paulių Melinį, tai kad šis atviras jaunimo centras yra privatus ir pats sugeba save išsilaikyti. Pasirodo, jog dideliame pastate įsikūręs centras užima tik dalį erdvių, nes didžioji dalis yra nuomojama suaugusiųjų mokyklai (kas ir sudaro pagrindines šio centro pajamas). Šiame centre yra įkurta moderni įrašų studija, kurią jaunimas gali „išsinuomoti“ metams už 40 eurų, arba naudotis ja nemokamai (tuomet muzikos grupė turi prisidėti prie centro gerbūvio ir savanoriškai padėti centrui gyvuoti). Mums buvo leista suprasti, jog daugeliu atvėju šis mokestis nėra renkamas, nes grupės mielai prisideda prie centro viešinimo ir gyvavimo, tad ir centro darbuotojai mielai priima muzikantus. Centre taipogi yra koncertų salė ir poilsio zona pilna įvairių stalo žaidimų. Centre nuolatos kužda jaunimas, tad buvo smagu pamatyti daug patenkintų jaunuolių.

Papietavę šiauliečiai išvyko į Pärnu Hanseatic gimnaziją, kur jie buvo supažindinti su mokykla ir joje taikoma švietimo metodika, vėliau buvo aplankytas ir dar vienas jaunimo centras, kur galėjome iš arčiau susipažinti su vaikams siūlomais užsiėmimais.

Atvykus į Pärnu miesto savivaldybę uždavėme galybę klausimų susijusių su jaunimu miesto mero pavaduotojai, kuri mus supažindino su Pärnu miesto jaunimo politika, bendra Estijos švietimo sistema, bei jaunimo užimtumo problemomis, bei jų naudojamais problemų sprendimo metodais.

Pakeliui namo šiauliečiai turėjo daug laiko, tad apibendrino dieną gautą informaciją ir kūrė planus, kaip būtų galima sėkmingai įsteigti atvirą jaunimo centrą Šiaulių mieste.

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!