| Organizacijos | ŠUSA | Klaipėdoje aptartos regioninių universitetinių studijų politikos gairės

OrganizacijosŠUSA

Klaipėdoje aptartos regioninių universitetinių studijų politikos gairės

Sausio 28 d. LR Seimo Švietimo, mokslo, ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės iniciatyva Klaipėdos universitete buvo surengtas pasitarimas, kuriame buvo aptartas regioninio universiteto statusas rengiamose naujose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose. Į pasitarimą buvo pakviestas Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Seimo nariai Irena Šiaulienė ir Raimundas Paliukas, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų vadovai, studentų […]

Sausio 28 d. LR Seimo Švietimo, mokslo, ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės iniciatyva Klaipėdos universitete buvo surengtas pasitarimas, kuriame buvo aptartas regioninio universiteto statusas rengiamose naujose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose. Į pasitarimą buvo pakviestas Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Seimo nariai Irena Šiaulienė ir Raimundas Paliukas, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų vadovai, studentų organizacijų atstovai. Šiaulių universitetui atstovavo laikinasis rektorius prof. Donatas Jurgaitis, studijų prorektorius doc. Juozas Pabrėža, Strateginio ir kokybės valdymo tarnybos direktorė dr. Renata Bilbokaitė ir ŠUSA prezidentė Gabrielė Gendvilaitė.

Klaipedoje SUSAPosėdis Klaipėdoje – antrasis. Pirmasis prieš mėnesį buvo surengtas Šiaulių universitete.

Plačiau apie pasitarimo rezultatus paprašėme papasakoti rektorių prof. D. Jurgaitį.

Labai gerai, kad Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai pagaliau noriai išvažiavo į regionus susipažinti su regioninių universitetų situacija. Regioninio universiteto statuso vizijomis pasidalijo Klaipėdos ir Šiaulių universitetų vadovai. Negaliu pasakyti, kad visoms mūsų mintims buvo pritarta. Mūsų pozicija yra tokia: jeigu jau kalbame apie regioninę politiką Lietuvoje, o apie ją kalba Vyriausybės programa, tai manome, kad valstybė turi vienodai rūpintis visais savo piliečiais, gyvenančiais visoje Lietuvos teritorijoje, t. y. ne tik sostinėje, bet ir regionuose. Vadinasi, ji turi didesnį dėmesį skirti universitetams, kurie yra regionuose. Išsakėme problemas, dėl kurių mūsų situacija yra prastesnė negu Vilniaus ar Kauno universitetų. Mūsų nuomone, valstybė turėtų sutvarkyti teisinę bazę, kad Lietuvos mokslo ir studijų erdvėje atsispindėtų regioniškumo principas.

Kita mūsų mintis: svarų žodį turėtų tarti regionuose esančios viešojo ir privataus sektoriaus institucijos: savivaldybės, pramonės bei verslo sektorius. Visos institucijos turėtų prisidėti prie darnios regiono plėtros. Jos nematau be mokslo ir studijų institucijų. Visos šios institucijos, universitetai ir kolegijos turi būti atsakingos už glaudų verslo, pramonės, savivaldybių švietimo, kultūros įstaigų bendradarbiavimą ir dermę regione.

Trečias regiono plėtros dalyvis – pats universitetas. Išsakėme nuomonę, ką pats universitetas turi daryti, kad būtų užtikrinta regiono plėtra.

Klaipėdos universiteto situacija šiek tiek kitokia negu mūsų. Dėl tam tikros jūrinio universiteto specifikos jų požiūris į regioninio universiteto statusą šiek tiek skiriasi.

Šiuo metu Seimo nariai yra pateikę naujas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas. Ar po šio Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto inicijuoto posėdžio bus padaryti tam tikri teisės aktų pakeitimai ir korekcijos, priklausys nuo Seimo pozicijos. Mūsų nuomone, kai kurie universiteto regioniškumo aspektai naujose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose turėtų būti užfiksuoti.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.

Renatos Bilbokaitės nuotr.

Šiaulių universiteto informacija

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!