| Organizacijos | Skautai | Šiaulių skautų tuntui – 90 metų!

OrganizacijosSkautai

Šiaulių skautų tuntui – 90 metų!

Nors Šiaulių mieste pirmieji skautai susibūrė apie 1920 metus, tačiau organizacinė struktūra – tuntas – buvo įsteigtas 1924 m. kovo 15 d. Šiaulių skautai savo sukaktis mini išradingai! Šįkart nuspręsta susitikti Šiaulių dramos teatre. Kadangi 2014-ieji LR Seimo paskelbti Teatrų metais, tad teatro tematika šiemet lydės ne vieną tunto renginį. Yra ir kita skautų sąsaja […]

Nors Šiaulių mieste pirmieji skautai susibūrė apie 1920 metus, tačiau organizacinė struktūra – tuntas – buvo įsteigtas 1924 m. kovo 15 d. Šiaulių skautai savo sukaktis mini išradingai!

skautai 90Šįkart nuspręsta susitikti Šiaulių dramos teatre. Kadangi 2014-ieji LR Seimo paskelbti Teatrų metais, tad teatro tematika šiemet lydės ne vieną tunto renginį. Yra ir kita skautų sąsaja su teatru: viena legendinių tunto globėjų ir rėmėjų – skautininkė Stanislava Jakševičiūtė Venclauskienė – yra žinoma kaip pirmoji profesionali lietuvių aktorė ir pirmojo lietuviško spektaklio („Amerika pirtyje“) režisierė bei Agotos vaidmens atlikėja.

Taigi kovo 16-osios rytmetį skautai žiūrėjo spektaklį „Ežiukas rūke“. Aktorių vaidyba, įdomi scenografija žadino stovyklinius prisiminimus: apie paslaptingą mišką, pašnekesius prie laužo, tikros draugystės vertę. „Paprietemiaukime“, „Debesys kimba ant pienės pūko“ – ne viena tokia frazė liko atmintyje ir, matyt, dar ne kartą bus pačių skautų žaismingai atkartota.

Po spektaklio aktorius Juozas Bindokas pakvietė susipažinti su kita scenos puse: apžiūrėtos grimerinės, drabužinės, rekvizito patalpos; šviesos dailininkas pristatė magišką teatro šviesų pasaulį. Ypač daug emocijų visiems sukėlė galimybė pasisukti ant scenos rato.

Popiet skautai rinkosi į savo būstinę – tunto būklą. Čia jų pasveikinti atvyko Lietuvos skautijos vadovė – vyriausioji skautininkė Ieva Žilinskienė. Taip pat buvo surengtas įspūdžių vakaras: Šiaulių tuntininkas S. Staponkus dalijosi kelionių po Ukrainą, Kazachstaną, Turkiją prisiminimais. Garsiosios Kijevo Nepriklausomybės aikštės atmosfera, studijos Almatos universitete, Stambulo įdomybės – visi įspūdžiai ir įžvalgos buvo geriausios pilietinio ugdymo, istorijos, geografijos, kultūros pamokos.

Taigi, švęsdami tunto įsteigimo sukaktį, Šiaulių skautai pabuvojo drauge, prisiminė nueitą tunto kelią, pasvajojo apie naujus horizontus, pasidalijo vieni su kitais tuo, ką turi – įspūdžiais, sumanymais, svajonėmis!

Šiaulių skautų tunto informacija

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!