| Organizacijos | Šiaulių Liberalus Jaunimas | Užkirskime kelią nusikaltimams

OrganizacijosŠiaulių Liberalus Jaunimas

Užkirskime kelią nusikaltimams

Šia nuotrauka Šiaulių liberalus jaunimas siekia atkreipti į labai svarbią problemą t.y smurtiniai nusikaltimai. Lietuvos statistikos departamentas 2011m. duomenimis pateikia šiuos skaičius: 255 nužudymai, 256 sunkūs sveikatos sutrikdymai, 170 išžaginimų ir pasikėsinimų išžaginti, 1495 plėšimai (per kuriuos dažnai naudojama jėga). Štai tokia Lietuvos statistika ir tai nedidelė dalis lyginant su visais nusikaltimais, kurių Lietuvoje padaroma […]

Liberalus jaunimas uzpuolimas

Šia nuotrauka Šiaulių liberalus jaunimas siekia atkreipti į labai svarbią problemą t.y smurtiniai nusikaltimai. Lietuvos statistikos departamentas 2011m. duomenimis pateikia šiuos skaičius: 255 nužudymai, 256 sunkūs sveikatos sutrikdymai, 170 išžaginimų ir pasikėsinimų išžaginti, 1495 plėšimai (per kuriuos dažnai naudojama jėga). Štai tokia Lietuvos statistika ir tai nedidelė dalis lyginant su visais nusikaltimais, kurių Lietuvoje padaroma per 24 tūkst.

Lietuvos policija pataria kaip elgtis tamsaus paros metus:
– venkite vaikščioti vieni, jei tik tai įmanoma;
– nesėskite į svetimą automobilį – tik į oficialų taksi;
– neikite neapšviestais kiemais, dykvietėmis, statybvietėmis, venkite izoliuotų erdvių;
– pasistenkite atrodyti pasitikintys savimi, besielgiantys tikslingai ir užtikrintai, visada stebėkite aplinką;
– jei galite, nesiimkite rankinės ir nemasinkite nusikaltėlių;
– neikite pėsčiomis, jei galite pasinaudoti viešuoju transportu;
– tamsiuoju paros metu vilkėkite ryškiaspalvius rūbus, naudokitės žibintuvais;
– nenešiokite ant kaklo pakabinto ar matomo, prieinamoje vietoje esančio mobilaus ryšio telefono;
– naudinga kišenėje turėti antrą (jei galima – išvaizdžią, bet nebrangią) piniginę su nežymia pinigų suma, nebegaliojančiomis banko kortelėmis; pareikalavus atiduoti pinigus ir grasinant susidorojimu – ją ir atiduokite;
– nesipuoškite brangiais papuošalais, jei ruošiantis vaikščioti pėsčiomis nesaugioje vietoje ar nesaugiu laiku;
– niekada nesipriešinkite plėšikui – nebent esate puikiai fiziškai ir psichologiškai pasirengę ir esate tikri, kad užpuolikas neturi jokio ginklo ar sėbrų.

Ar tai saugi aplinka mums? Ar tokia Lietuva mes norime matyti ir ateityje? Kai žmones vengia eiti iki parduotuvės tamsiuoju paros metu, nes bijo būti užpulti?

Ar grįžti namo užsibuvus kiek vėliau pas giminaičių ar draugų?

Kalbama apie tamsos paros laiką, bet taip pat žinome, kad Lietuvoje padaroma smurtinių nusikaltimų ir dienos šviesoje, tik jų procentiškai mažiau. Lietuvoje pilna vietų kur nesaugu vaikščioti, net dienos metu.

Užkirskime kelią šiems nusikaltimams. Padėkime jei matome jog kažkam pagalbos prireikė. Taip pat turime netylėti, jei matote ar netgi patys buvote auka nusikaltimo vykdymo. Drąsiai kreipkitės pagalbos numeriais ir neleiskime nusikaltėliams nebaudžiamiems vaikščioti ir toliau sieti baimę. Nes jei jūs to nepadarysite, gali būti, kad dėl jūsų neveiklumo nukentės kitas taip pat nekaltas žmogus.

Šiaulių liberalaus jaunimo informacija

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!