| Naujienos | Lietuviai dalyvavo jaunimo mainų programoje “būk aktuvus pilietis ir rask savo vietą visuomenėje”

Naujienos

Lietuviai dalyvavo jaunimo mainų programoje “būk aktuvus pilietis ir rask savo vietą visuomenėje”

Šių metų kovo 10 – 18 dienomis Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai (tarp jų ir Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos “Apskritasis stalas” pirmininkas Vilmantas Mockus) dalyvavo jaunimo mainų programoje “Būk aktyvus pilietis ir rask savo vietą visuomenėje”, kurie vyko Kutaisio mieste, Gruzijoje. Programoje be Lietuvių ir Gruzinų taip pat dalyvavo Ispanijos, Graikijos, Ukrainos bei Azerbaidžano atstovai. Mainų […]

Šių metų kovo 10 – 18 dienomis Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai (tarp jų ir Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos “Apskritasis stalas” pirmininkas Vilmantas Mockus) dalyvavo jaunimo mainų programoje “Būk aktyvus pilietis ir rask savo vietą visuomenėje”, kurie vyko Kutaisio mieste, Gruzijoje.

be activeProgramoje be Lietuvių ir Gruzinų taip pat dalyvavo Ispanijos, Graikijos, Ukrainos bei Azerbaidžano atstovai. Mainų metu buvo keičiamasi informacija jaunimui aktualiais klausimais, mokomasi dirbti komandoje bei vykdomos kūrybinės užduotys. Kadangi kiekvieną dieną būdavo skiriamos naujos užduotys ir naujai formuojamos komandos, mainų dalyviai turėjo puikias galimybės pažinti įvairių kultūrų žmones, bei problemas, su kuriomis jie susiduria.

 “Nors savaitė buvo labai intensyvi ir dauguma dalyvių jautė nuovargį programos pabaigoje, išvykti iš Gruzijos daugumai nesinorėjo. Tai lėmė puiki organizatorių sukurta atmosfera bei Gruzinų draugiškumas ir svetingumas. Žinoma mainai nebuvo vien teigiamos emocijos ir pozityvumas, nes šiai dienai Europoje yra įsigalėjusi krizė ir daugelio valstybių situacija rodo, kad viena iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių yra būtent jaunimas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jaunimas stipriai kenčia krizės metu dėl savo polinkio ignoruoti finansinius įsipareigojimus. Būtent jaunimas linkes imti kreditus būstams, automobiliams ir t.t., neįvertinant realios galimybės padengti skolą laiku. Akivaizdu, kad finansinis švietimas yra būtinas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos valstybėse” – kalbėjo Vilmantas Mockus.

Mainų jaunimo programos, tokios kaip “Būk aktyvus pilietis ir rask savo vietą visuomenėje”, yra svarbios jauniems žmonėms, nes galima atrasti puikių sprendimų visuomenės interesams tenkinti, pritaikytų kitose šalyse. Galima susipažinti su efektyviomis jaunimo centrų bei nevyriausybinių organizacijų infrastruktūromis. Visas šias žinias galima pritaikyti ir Lietuvoje.

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!