LiJOT žiemos forumas: geri įspūdžiai, gera nuotaika bei gera publika.

Šių metų kovo 7 – 8 dienomis vyko Lietuvos Jaunimo Organizacijų Tarybos organizuojamas Žiemos forumas. Šiaulių „Apskritąjį stalą“ atstovavo Arnoldas Aluzas ir Fausta Roznytė. Renginio metu, kuris vyko Dubingiuose, dalyviai ne tik tobulino vadovavimo įgūdžius, bet ir susipažino su kitų organizacijų nariais.

„Savaitgalis tikrai neprabėgo veltui, vien klausantis lektorių pasakojimų, patarimų galvoje krebždėjo begalė minčių, o noras jas kuo greičiau realizuoti suteikė motyvacijos  ir noro nesustoti, veikti toliau. Dalyvavau dviejose darbo grupėse, kuriose kalbėjome apie: nevyriausybinių organizacijų narių motyvaciją ir naujų idėjų įgyvendinimą pagal „Agile“ programą. Pirmoje darbo grupėje diskutavome, kaip reikia motyvuoti narius, kaip suprasti, kad organizacijoje kyla abejingumo jausmas ir kokių priemonių reikia imtis, norint šią problemą išspręsti. Žinoma, vieno būdo, kuris tiktų visoms situacijoms neradome, bet kaip kalbėti su žmonėmis ir kurti alternatyvas – tikrai išsiaiškinome. Be to, sužinojau naują būdą, kaip veikti kuriant renginius, įgyvendinant projektus. Kartais naujos galimybės ir procesai yra
geresnio rezultato priežastys, tad reikia nebijoti ir priimti naujoves. Taip pat, vyko diskusija apie kritinį mąstymą, jo įtaką organizacijoje. Tad įgytos žinios ir naujos pažintys leis dar labiau stengtis ir kurti jaunimo įvaizdį Šiauliuose.“ – Kalbėjo Fausta Roznytė.

„ Kadangi pirmą kartą teko dalyvauti LiJOT organizuotame renginyje/seminare, tai galėčiau drąsiai suvesti abi dienas į šiuos žodžius – užsibrėžtumas,    atvirumas, nuoširdumas, gera nuotaika, geras nusiteikimas, konstruktyvus diskutavimas, tikslingas siekimas. Abi dienos buvo  skirtos lekcijoms apie užtikrintą ir tikslingą darba organizacijose. Man teko labiau gilintis į tai, koks yra vadovo vaidmuo ir jo darbo  pobūdis.  Yra svarbu pabrėžti, kad pagrindinis darbas yra koordinuoti veiklą o ne nurodinėti, kas pastaruoju metu yra daroma  vadovo. Daugiausia darbo vadovas turi įdėti į žmonės su kuriais jis dirba ir yra atsakingas, rūpintis jų kompetencija ir prisidėti prie  vykdomų darbų tik tuo atvėju, jei tik vadovas gali išspręsti iškilusias problemas. Bet, reikia nepamiršti, kad NVO yra išskirtinis sektorius, kuriame dažniausiai  pirmininko ar kitas vadovaujančias pareigias užamantys asmenys, turi būti ne tik vadovas, bet ir draugas, mentorius, su kuriuo dirbant žmonės jaustųsi ne    svetimi, kuriam gali pasisakyti visais klausimais ir žinai, kad visada bus siekiama abipusio supratimo. Kitaip tariant, yra ne direktorius ir pavaldiniai o    komanda ir tikslas, kurio siekime kiekvienas asmuo randa savo vaidmenį“ – taip mintis dėstė Pirmininkas Arnoldas Aluzas.

Apibendrinant, jaunimo organizacijose ir apskritai NVO sektoriuje žmonės gali pasiekti nemažai susitelkdami vienoje komandoje konkrenčiam tiksliui ir    konkrenčiai idėjai.

„Reikia tikėti tuom ką darai.“