Lietuvos jaunimo organizacijų taryba organizavo mokymus Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms

2014 gegužės 24 – 25 dienomis, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba organizavo mokymus Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms. Mokymų metu buvo siekiama išmokinti organizacijų narius dirbti bei bendradarbiauti su privačiu sektoriumi.

LiJOT mokymai SJOA Apskritasis stalas 04

Šiaulių jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms mokymus vedė Arnas Marcinkus

Aleksandrijoje vykusiuose mokymuose dalyvavo ne tik Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (toliau ŠJOA „Apskritasis stalas“) valdybos nariai, bet ir Lietuvos skautijos Šiaulių tunto, Jaunimo organizacija Darbas bei JCI Šiauliai atstovai.

Mokymų vadovas – Arnas Marcinkus pasidalino savo ilgamete patirtimi ir seminaro metu perteikė informaciją apie tai kokie yra verslo tikslai, darbo metodai, lūkesčiai skyrūs paramą konkrečioms NVO veikloms. Akcentavo, kad į įmones reikėtų žiūrėti ne kaip į remėjus, o kaip į partnerius. Organizacijų atstovai buvo supažindinti su finansų planavimu, pabrėžta, kad lėšų paieška yra tik įrankis ir negal virsti tikslu. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su faktais kurie įrodo, jog visi tikslai gali būti įgyvendinti, tiesiog reikia „išeiti iš rėmų“, pažvelgti į susiklosčiusią situaciją kitaip ir priimti kiek netikėtus bei inovatyvius sprendimus.

Be teorinės dalies mokymuose buvo ir praktinės užduotys, kuriose reikėjo sugalvoti bei pristatyti savo idėjas tariamiems partneriams, buvo imituojami bei analizuojami dialogai su verslo atstovais. Atliktos analizės leido geriau suvokti dažniausiai daromas klaidas susitikimų metu.

„Mokymai buvo naudingi, juose įsisavinta informacija buvo pateikta nenuobodžiai, todėl tikiuosi ją lengviau pritaikyti. Džiaugiuosi susipažinusi su teorine medžiaga, nes šiai dienai turima patirtis, neužtikrina norimo rezultato dirbant su verslo sektoriumi praktikoje. Taip pat mokymų metu sustiprėjo ryšys su komanda, o tai lemia produktyvesnį darbą ŠJOA „Apskritasis stalas“ veikloje“, – dalinosi įspūdžiais „Apskritojo s talo“ valybos narė Fausta Roznytė.

Renginio dalyviai sutarinai teigė, kad mokymai buvo naudingi, o įgytas žinias galima bus pritaikyti ne tik organizacijų veikloje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *