| Jaunimo reikalų taryba | „DAROM“ Lietuvoje, bet „NEDAROM“ Šiauliuose

Jaunimo reikalų taryba

„DAROM“ Lietuvoje, bet „NEDAROM“ Šiauliuose

Kasmet balandžio pabaigoje visoje Lietuvoje vykstanti švarinimosi akcija „DAROM“ sutelkia gausų būrį pilietiškų gyventojų. Apie šią akciją šneka visi, visiems tai yra aktualu, žmonės telkiasi į grupes, tvarko aplinką. Projekte dalyvauja kone visos savivaldybės ir skatina gyventojus prisidėti prie akcijos visoje Lietuvoje… Tik ne Šiauliuose. Atsidarius internetinį tinklalapį www.mesdarom.lt ir pasirinkus skiltį „taškai“, prie Šiaulių […]

Kasmet balandžio pabaigoje visoje Lietuvoje vykstanti švarinimosi akcija „DAROM“ sutelkia gausų būrį pilietiškų gyventojų. Apie šią akciją šneka visi, visiems tai yra aktualu, žmonės telkiasi į grupes, tvarko aplinką. Projekte dalyvauja kone visos savivaldybės ir skatina gyventojus prisidėti prie akcijos visoje Lietuvoje… Tik ne Šiauliuose.

Darom 2014 SiauliaiAtsidarius internetinį tinklalapį www.mesdarom.lt ir pasirinkus skiltį „taškai“, prie Šiaulių apskrities pačio Šiaulių miesto nėra., tad nei jokių koordinatoriaus kontaktų ar kokios informacijos apie šią akciją Šiaulių mieste neradome. Galbūt šis miestas ir taip švarus? Galbūt išskirtinai šiam miestui tokios akcijos nereikia?

Tiesa, Šiaulių miesto savivaldybė visgi yra įrašyta prie organizatorių. Nusprendėme pasiteirauti pačių akcijos organizatorių.

„Skambinome į centrinį biurą, bandėme susisiekti su šios visuotinės akcijos direktore. Gavome atsakymą, kad per kelias dienas turėtų būti pateikti koordinatoriaus kontaktai interanetiniame puslapyje www.mesdarom.lt, tačiau per beveik savaitę jokie kontaktai nebuvo pateikti. Nusprendėme kiek vėliau parašyti pagrindiniams „DAROM“ akcijos organizatoriams ir pasiteirauti dėl esamos situacijos el.paštu. Laiškai buvo išsiųsti direktorei bei administratorei. Gaila, tačiau per kelias dienas jokio atsakymo nesulaukėme. Sakytume, galbūt nėra norinčių tvarkytis, bet ar tikrai? Savanorių atsirado – jaunimo organizacijų nariai visgi sudalyvavo akcijoje, nors jos oficialiai ir nebuvo“, – stebėjosi susiklosčiusia situacija Jaunimo organizacijos DARBAS Šiaulių skyriaus pirmininkė Gitana Mačiūnaitė

Susidaro įspūdis, kad akcijos DAROM organizatoriai pavargo nuo šios akcijos, tačiau ar galima pateisinti tokį aplaidų požiūrį kuomet ilgų metų įdirbis ir akcijos autoritetas griaunamas, manytumėm, kad ne.

„Tokio aplaidaus požiūrio į projektą dar nesu matęs. Labai apmaudu, kad organizatoriai šitaip pasielgė ir jokio atsakymo nepateikė. Siūlau kitais metais akcijos „DAROM“ pavadinimą keisti į „NEDAROM“, nes toks pavadinimas labiau atspindi tikrąjį projekto vardą. Be to, naudodamasis proga noriu padėkoti jaunimui, kuris neliko abejingas ir savo iniciatyva tvarkė aplinką“, – pridūrė Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos narys Mindaugas Kiesas.

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 605 87577
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!