Įgyvendintas projektas „Už sveiką ir gražią Lietuvą“ – žygis aplink Talkšos ežerą

2014 metų vieną ankstyvą liepos mėnesio šeštadienio rytą Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos iniciatyva buvo įgyvendinta projekto „Už sveiką ir gražią Lietuvą“ idėja – žygis aplink Talkšos ežerą ir jo apylinkes. Projektas dalinai buvo finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.

Zygis aplink Talksos ezera

Akimirkos iš žygio aplink Talkšos ežerą

Į žygį, kurio flagmanu ir edukaciniu vedėju sutiko būti įžymusis Šiaulių architektas Vilius Puronas, užsiregistravo daugiau nei 20 žmonių. Nepabūgę vėsaus, lietingo šeštadienio ryto, grupė iniciatyvių jaunuolių, pasikinkę kibirus ir apsiginklavę pirštinėmis, leidosi į ekologinį žygį, kurio metu rinko „gamtos mylėtojų“ paliktus tuntus tuščių alaus skardinių, plastikinių maišelių, dėžučių ir kitų „trofėjų“.

„Po tiekos Lietuvos mastu vykdytų „Darom“ ir kitų švarinimosi akcijų šiek tiek liūdna, kad Šiauliai vis dar nesubręsta mylėti ir gerbti gamtą.  Visgi, nepaisant šio nusivylimo mūsų tautiečiais dėl nepagarbos gamtai, pats žygis buvo labai gražus, turiningas ir prasmingas“, – žygio įspūdžiais dalinasi socialdemokratinio jaunimo sąjungos narė Raminta Šetikaitė.

„Visuomet smagu ir džiugu matyti iniciatyvą, o juolab kai ji eina iš jauno žmogaus galvos“  – šmaikštavo žygio flagmanas Vilius Puronas, tikėdamasis, kad šis pirmasis eksperimentinis žygis bus startas dar didesniems, įspūdingesniems ateities žygiams, ir ne tik aplink Talkšą.

Žygio metu jaunimas ne tik pademonstravo pagarbą gamtai, surinkdami rastas šiukšles, bet ir pasisėmė istorinių, archeologinių žinių apie Talkšą, šio ežero istorinę genezę ir jo apylinkių praeitį, puikiai praleido laiką komandinio formavimo žaidimų metu, atrado naujų draugų ir pažinčių, o svarbiausia – įkvėpė gryno miškų oro!:)

“Kuo daugiau tokių žygių, tokių išvykų, tokių patirčių ir naujų žinių!” – refleksijas apie žygį dėstė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Malikas Agamalijev.

Žygio organizatoriai tikisi, kad šis pirmasis eksperimentinis ekologinis žygis bus paskata naujoms pagarbą gamtai ir mūsų Šiaulių miesto istorijai atiduodančioms iniciatyvoms. Juk po ežero gelmes ir jo apylinkes vis dar šmėkščioja paslaptingoji Jadvygos dvasia, ieškodama naujų aukų savo eliksyrui…

LSDJS Šiaulių miesto skyriaus informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *