Gegužės 8 dieną vyko Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos posėdis

Šių metų gegužės 8 dieną įvyko Šiaulių miesto jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos “Apskritasis stalas” deleguoti asmenys:  Vilmantas Mockus, Mantas Viliušis bei Gabrielė Gendvilaitė.

Susirinkimo metu buvo svarstomi klausimai:siauliai herbas
–          Šiaulių miesto Jaunimo centro darbo laikas;
–          Vizito į Estijos Pärnu miestą aptarimas;
–          Vasaros akademija Rietave;
–          JNVO projektų finansavimo tvarka.

Jaunimo reikalų tarybos nariai buvo supažindinti su dabartinė jaunimo centro situacija. Jaunimo organizacijos susiduria su centro darbo laiko nelankstumu. Jaunimo centro darbuotojui išvykūs į komandiruotę ar atostogų metu, nėra, kas jį pavaduotų, todėl jaunimo centras tokiomis dienomis paprasčiausiai nedirba. Tačiau netgi įprastos jaunimo centro darbo valandos stipriai apriboja jaunimo organizacijų galimybes veikti efektyviai ir kokybiškai. Šiaulių jaunimo organizacijoms nėra sudarytos galimybės patekti į jaunimo centrą vėlai vakare ar savaitgaliais. Nuspręsta kreiptis į administracijos direktorių ir prašyti papildomo finansavimo, reikalingo jaunimo centro darbo laikui pratęsti. Tai galima būtų padary įdarbinant papildomą darbuotoją arba pasitelkiant į pagalbą savanorius.

Taip pat jaunimo organizacijoms labai svarbus klausimas yra JNVO projektų finansavimo tvarka. Šiais metais finansavus tam tikrus jaunimo projektus kurie turi išliekamąją vertę susidurta su inventoriaus apskaitymo problema. Nuspręsta įsigilinti į tai kaip galima būtų pakeisti JNVO finansavimo metodiką, kad jaunimo organizacijos galėtų vykdyti įvairiausio pobūdžio projektus, kurie sukurtų realią pridėtinę vertę Šiaulių miestui ar jaunimo organizacijoms.

„Manau šios dienos Jaunimo reikalų tarybos posėdyje buvo iškelti svarbųs klausimai ir viliuosi atrasime optimalius būdus jiems išspręsti. Pastraisiais metais Šiaulių JNVO sektorius akivaizdžiai sustiprėjo, o mūsų kaip Jaunimo reikalų tarybos funkcija yra užtikrinti tolimesnį organizacijų stiprėjimą“, – kalbėjo Jaunimo reikalų tarybos narys Vilmantas Mockus.

Jei turite pasiūlymų dėl jaunimo situacijos gerinimo Šiaulių mieste, Jūs galite parašyti savo pastabas ar pasiūlymus info@apskritasisstalas.lt .

 

Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos “Apskritasis stalas” informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *