| Blogas | Jaunimas kalba | Šiaulių jaunimo centras – užuovėja „bambaliniams“?

BlogasJaunimas kalba

Šiaulių jaunimo centras – užuovėja „bambaliniams“?

Turbūt dauguma skaitytojų dabar krapšto pakaušį ir galvoja, kas tas jaunimo centras ir kur jis, po galais, yra. Tai Vytauto g. 103A esantis pastatas, o konkrečiau,  tai pastatas, į kurį dažniausiai nekreipiame dėmesio eidami į Saulės miestą sutrumpintu keliu iš Vytauto gatvės. Kam jis įdomus – pilkas, su grotomis ant langų  ir nublukusiu grafičiu ant sienų? Iš […]

Turbūt dauguma skaitytojų dabar krapšto pakaušį ir galvoja, kas tas jaunimo centras ir kur jis, po galais, yra. Tai Vytauto g. 103A esantis pastatas, o konkrečiau,  tai pastatas, į kurį dažniausiai nekreipiame dėmesio eidami į Saulės miestą sutrumpintu keliu iš Vytauto gatvės.

Kam jis įdomus – pilkas, su grotomis ant langų  ir nublukusiu grafičiu ant sienų? Iš to, kaip atrodo šis pastatas, galime puikiai spėti, kad statinio techninė būklė yra apgailėtina ir pastarąjį penkmetį tai mažai kam rūpėjo. Matyt, buvo svarbiau pastatyti prieplauką Talkšos pakrantėje už 120 tūkstančių litų (kuri atrodo dvigubai pigiau) ar panaudoti lėšas projektui „Menų inkubatorius“, kuris jau nuo pat pradžių buvo pasmerktas žlugti dėl nelogiškai parinktos vietos ir pačio pastato. Deja, šaukštai jau po pietų. Prieš prasidedant visam „purvasvydžiui“ atsakingi asmenys jau spėjo išgerti savo pergalės bokalą.

Visgi, reikia pabrėžti, kad situacija nėra tokia liūdna. Ne per seniausiai  įdarbinta aktyvi ir kompetencijos darbui su jaunimu turinti specialistė, kuri jau spėjo įsukti centrą į veiklas. Vis aktyvesni moksleiviai, dūzgiantys per visą mokslo metų laikotarpį bei linksmai nusiteikęs jaunimas, linkęs pajudėti lindy-hop‘o ritmu, dažnai varsto jaunimo centro duris. Matyt, to neužtenka kad šis pastatas pagaliau gautų reikiamo dėmesio.

Vienoje diskusijoje buvo prašoma, kad reiktų labiau paraginti jaunimą dažniau rinktis bei veikti jaunimo centre, nes tik tuo atveju galime atkreipti dėmesį ir prašyti lėšų atnaujinimams. Deja, čia tas pats, kas žvejoti ant tuščio kabliuko.Visi tik klausinėja, kur dingęs tas jaunimas. Atsakymas paprastas, tiesiog nėra unikalios susibūrimo lokacijos. Juk jaunimo centras ir yra reikalingas tam, kad jaunimas nesiburtų išsilakstęs po visą miestą.Svarbu pažymėti tai, kad kuo mažiau investuosi, tuo mažiau ir gausi.
IMG_0214 Jei rimčiau pažiūrėtume į esančią situaciją, paprasčiausiai į patį centro pastatą, matytume sulankstytą pašto dėžutę, išdaužytus stiklus, alkoholinių gėrimų pilnas šiukšliadėžes, tikrą šiukšlyną nuo„Saulės miesto“ pusės ir skylėtus langus, kurių šilumos sulaikymo stiprumas lygus kiaurasamčiui. Beje, ten netgi dirba dvi specialistės ir renkasi aktyvus jaunimas.

IMG_0218

Įvertinus situaciją yra matoma, kad kol yra laikomasi vidurinio piršto pozicijos, o ne stengiamasi bent šiek tiek sutvarkyti ar skirti lėšų pastato remonto darbams, niekas į priekį ir nejuda. Aš tikiuosi, kad nereikės daužyti langų ar padeginėt pastato, kad, galų gale, būtų atkreiptas dėmesys.Viliuosi ir jaunimo vardu labai norėčiau, kad ateityje Šiaulius puoštų sutvarkytas pastatas ir jo aplinka, o, galbūt, pastatytas naujas, modernus Jaunimo centras.

recommended

APIE MUS

„Apskritasis stalas" – tai asociacija, vienijanti Šiaulių miesto jaunimo nevyriausybines organizacijas, skatinanti jų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulėjimą, interesų atstovavimą savivaldybės lygmenyje.

KONTAKTAI

+370 638 61513
Vytauto g. 103A, Šiauliai, Lietuva

Pamėkite mūsų FB puslapį!